Malva Permakültür Çiftliği

Ziyarette gördüğümüz organik çiftlik Silivri için bir övünç kaynağı olarak yerini almıştır. Uluslararası eğitimlerde bilgilerinizi hiç çekinmeden paylaşmanız için teşekkürlerimizi sunarız.

İlçemiz tarımını bu yönde tüm sektörlere tanıtma çabanızda takdire şayan olup, başarılarınızın devamını dilerim. İlçe Gıda ve Tarım Müdürlüğü olarak her zaman yanınızda olduğumuzun bilincinde olmanızı isterim. Tebrik ve teşekkürlerimle iyi çalışmalar dilerim.

Kemal BENLİ
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü


Yabancı kaldığımız doğa ile bizi buluşturup, bize çok şey öğrettiniz.
Okulda teorik olarak öğrendiğimiz birçok şeyin pratiğini sizinle birlikte uyguladık. Burada öğrendiklerimiz ile birlikte doğaya karşı daha çok biliçlendik. Bu çiftlikte bulunduğumuz süre zarfında insanın doğaya faydalı yönden ne gibi katkıları olabileceğini öğrenmiş olduk.

Doğal döngüde hiçbir unsurun gereksiz olmadığını, sonunda döngüye tekrar katılıp fayda sağladığını görerek bilinçlendiğimize inanıyoruz. Burada bulunmak güzeldi.

Teşekkür ederiz.

İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğrencileri
Tarık Bozkuyu, Onur Bektaş, Eyüp Terdi.
27.07.2018


We loved you, everything was amazing!

Marianna, Ferdinando and Pietico
Visitors from Italy
24.02.2018


Merhaba,
‘Merhaba’ uzun yolculukların başlangıcıdır. Malva namı diğer ebegümeci ile çok uzun bir yolculuğun kesişme noktası olur umarım.

Teşekkürler, iyi ki varsın.

Ayla Seyhun
08.04.2018


Bir saatlik yol ve Galatasaray Lisesi Permakültür Klübü, Malva Çiftliği’nde olma şansına sahip oldu. Botanik, fitoterapi, tarih, agro-ormancılık ve görme, duyma, koku alma, hatta bitkilerin tadını aldık. Super bir motivasyon ve sayenizde Istanbul’dan ‘kendini koparıp’, birkaç dönüm patates ekmek için bizi heveslendirici. Bunun hayelini kurarken, bahçemizdeki bitki yetiştirme yataklarında meşgale bulacağız.

Çok teşekkürler. Tekrar geleceğiz ve sizi de Galatasaray Lisesi’ne davet ediyoruz.

30.11.2017


En son 1 yıl kadar önce bu güzel çiftliği ziyaret etmiş, tıbbi bitki bahçesi üzerine birlikte hayal kurmuştuk. Bu sefer tamamen zuhurat beni yönlendirdi, geçerken sevgili şifa çiçeklerimizi de merak ederek yönlendim Malva’ya… Bir yılda gelişimlerinin sağlıklı olduğunu görmemin yanısıra, kurutma ve açık eğitim alanları da eklenerek görülesi, ilham alınası işlere doğru seyrettiğini görmekten ziyadesi ile keyif aldım.

Malva sevdiğim, naif karakterli bitkilerin başında geliyor. Bu çiftlikte adından müsemma, letafet duygusu uyandırıyor.

Malva’nın hayallerinize yoldaş olacak bereketli işlerin katmerlenerek çoğalmasını dilerim… Yüreğinize, emeklerinize sağlık.

Nazım Tanrıkulu
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi BAÇEM
20.04.2018


We enjoyed it a lot. Thanks for this beautiful tour.

Erasmus 2K18
Tooenna, Agapi, Panos
24.02.2018


İnanılmaz memnun kaldık. Öğrencilerimizle en kısa zamanda tekrar bir ziyaret gerçekleştireceğiz.

Oya Gürkan
Cemile Yeşil Anadolu Lisesi
18.04.2018


Doğanın bir parçası olduğumuzu hisettirdiniz. Ruhumu dinlendirdiniz… Sadece zor ama muhteşem bir iş başarıyorsunuz onu söyleyebilirim. Güleryüzlülüğünüz ve misafirperverliğiniz için teşekkürler…

Bizim, Türkiye’nin, çocukların size ihtiyacı var…

Selma Aslan İnan
01.09.2017


Denetim için yola çıktığımda böylesine büyüleyici bir düş bahçesinde olacağımı tahmin etmemiştim. Sizin gibi işini tutku ile yapan insanlarla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum… Tüm hayallerinizin gerçek olması dileği ile.

Au revoir J
Çağla Sevil
3.10.2018


Great examples of sustainability!

Vistors from Poland
Sylwia Wictoria, Paulinka, Gosia Bozena.
24.02.2018


Bana ve öğrencilerime bu alanı açtığın için çok teşekkür ederim. Sayende binaların arasından koparak toprakla bağ kurabildik, topraktan öğrendik. Öğrencilerimin huzurdan yüz ifadesi değiti. İnanıyorum ki okullarda daha fazla toprağa dair derslere ihtiyacımız var. Devamı gelsin.

Sevgiler

Işıl
24.09.2017


Sevgili Melike;

Kapını açar açmaz yaşattığın ‘Harikalar Diyarı’ hallerin hiç tükenmesi. Kazlarınla, atalık buğdaylarınla, aynısefaların, lavantaların, güzelim çeşit çeşit bitkilerinle, kelebeklerin, arılarınla tebessümün hep devam etsin.

Bir botanik bahçesi tadındaki yerinde olmaktan büyük mutluluk duydum. İyi ki varlar, iyi ki varsın…

Muharrem Yalcın


Çok zor bir işi tutkuyla, sevgiyle yapmana hayran kaldım. Sadece doğası, huzuru ile değil, senin sıcaklığın ve samimiyetinle harika bir çiftlik… Hem bayram, hem dünya barış günü… Böyle anlamlı bir günde sizlerle birlikte olmak uhuma çok iyi geldi… Bütün Dünya sizin gibi olsun…

Umarım bütün hayallerin gerçek olur ve herkesin yolu buradan geçer.

Gonca
01.09.2017


Harika bir uğraşa emek veriyorsunuz.

Derya ve Armağan
29.08.2018


Our stayin your farm went like a flash in time. We share and inspire eachother very well. We keep close contact and we will see how our roads come together in the future.

Kalin and Maria from Bulgaria