Malva Permakültür Çiftliği, Silivri
Küçük Grup, Cumartesi Etkinliği

Malva Permakültür Çiftliği’nde, sizi dünyanın en eski ve bütünsel kişisel gelişim sistemi olan orijinal yoga sistemi ile bedeninizi güçlendirmeye, zihninizi sakinleştirmeye ve stresten uzaklaşmaya davet ediyoruz.

Program:
10.06.2017, Cumartesi
08:30 – 09:00 İstanbul’dan hareket
10:30 – 12:00 Orijinal Yoga Sistemi çalışması
12:15 – 13:15 Öğlen yemeği*
13:30 – 14:15 Permakültür İlkeleri çalışması
14:15 – 15:00 Malva Permakültür Çiftliği turu
15:00 – 16:30 Serbest zaman, çay saati ve İstanbul’a dönüş

Ücret:
Kişi başı 300,00 TL.

Ücrete dahil olanlar:
Orijinal Yoga Sistemi çalışması
*Organik çiftlik ürünlerinden hazırlanmış öğlen yemeği, atıştırmalıklar, su, yeşil çay, organik bitki çay çeşitleri
Programda belirtilen çiftlik etkinlikleri
İstanbul’dan klimalı araç (Mercedes Sprinter) ile gidiş-dönüş ulaşım
Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayanlar:
Kişisel harcamalar

Gelirken yanınızda yoga matınızı, derin gevşemede üstünüzü örtmek için ince bir battaniye veya şal getirmeyi unutmayın. Çiftlik ortamında rahat edeceğiniz ayakkabı tercihinde bulunmanızı da hatırlatmak isteriz.

Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt ve ödeme detayları için:
E-posta: emre@tour-turkey.com
Tel: 0532 317 4412

Eğitmenlerimiz:

Mete Sezgin
1979 İstanbul doğumlu olan Mete Sezgin, ufak yaşlardan beri ilgi duyduğu bilişim sektörüne yöneldi. Sunucu ve ağ mimarileri konularında uzmanlaşarak birçok farklı firmanın bilgi teknolojileri projelerinde Sistem ve Ağ Yöneticisi olarak görev aldı. 2012 yılında Orijinal Yoga Sistemi ile tanıştı. Düzenli uygulamalar sonucunda olumlu etkilerini kısa sürede deneyimledi. Çalışmalarını Yoga Academy bünyesinde açmış olduğu Yoga Academy Üsküdar merkezinde 2013’ten beri eğitmen olarak devam ettirmekte. Mete, Gençlik ve Spor Bakanlığı Herkes için Spor Federasyonu’ndan Yoga Antrenörü belgesine sahip.

Melike Müezzinoğlu
Melike, Silivri’deki toprakla ve Ağva’da kayalıklarının üstünde büyüdü. İleride, çocukluk arkadaşları olan bitkiler ve ağaçlar ile bir hayat meşgalesi istediğini biliyordu. Bitki, hayvan ve diğer organizmaların bireysel varlıklarının kanunlarla gözetildiği bir ülkede aldığı lise eğitimi, hayat boyu takip edeceği etik değerlerinin oluşmasını sağladı. Ardından, çiftçilik yapabilmek için üniversitede işletme okudu. Organik ürün pazarlarının geleceği üzerine yoğunlaştı. 2000 yılından beri organik çiftçilik yapıyor. 2016 yılında İsviçre, Schweibenalp’te PDC eğitimi alarak Permakültür Tasarımcısı ve Eğitmeni oldu. Hayali olan Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Yüksek Lisans programında öğrenci olarak ekoloji, permakültür, toprak remediasyonu konularında çalışıyor. Doğa koruyuculuğunun, insanların ve toplumların doğa ile birebir etkileşimiyle gerçekleşebileceğine inanıyor. Sınıf-dışı eğitimin yanı sıra bilimsel eğitim verilen Malva Permakültür Çiftliği’ni kurdu. Çevre/doğa koruyuculuğu; insan-doğa ilişkisinde kolaylaştırıcılık ve ‘iklim değişikliğinde tarım’ hakkında uygulamalı eğitimler veriyor. Boğaziçi Üniversitesi Tarlataban oluşumu, Yeryüzü Derneği gibi sivil toplum organizasyonlarına destek sağlıyor. www.instagram.com/rewildingnature

ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ NEDİR?
8 basamaktan oluşan en eski kişisel gelişim ve sağlık sistemidir. Yoga kelimesi tüm dünyada özellikle Hinduizm tarikatları tarafından paravan olarak kullanılıp erozyona uğratıldığı için “Orijinal Yoga Sistemi” (OYS) terimi kullanmaktadır. Yoga, sahip olduğumuz bedeni kullanma kılavuzudur. Kişiyi daha iyi ve sağlıklı bir yaşama götüren teorik ve pratik bir bilimdir. OYS’nde binlerce nefes, vücut çalıştırma, yoğunlaşma (konsantrasyon), derin düşünme (meditasyon) ve derin gevşeme teknikleri mevcuttur. Her insan, bu teknikler sayesinde hayat boyu fiziksel ve zihinsel sağlığını koruyabilir.

Malva Permakültür Çiftliği:
Istanbul Silivri’de, tarihi 150 yılı aşan bir çiftlikte kurulu. 1983’te başlanan ekolojik restorasyonunu son 20 yıldır Melike devam ettirmektedir. Mart 2017’de 3. ağaçlandırma projesi gerçekleştiren çiftlik, ‘Uluslararası Botanik Bahçeleri Koruma Birliği (BGCI)’ne üyedir. Dokusu, organik uygulamalarla sağlanan yaşayan ekosistemi, biyoçeşitlilik zenginliği, leylek göçünde gece konaklama rotasında olması, çiftlikte birçok farklı alanda saha çalışması yapmayı olanaklı kılıyor. Günümüzde artan çevre ve ilintili sosyal problemler, fen bilimini seçen öğrencilerin azalması, okul-dışı-eğitim ve müfredat programında gerekli reformu geliştirmek için ‘yaşamaya dayanan’ doğa eğitimi vermek amacı ile eğitimlere ve kuş gözlemi, uygulamalı permakültür eğitimi, gruplar ve okullarla yapılan gözlem ve saha çalışmaları için programlı ziyaretlere açıktır. Toplumların gelişimi için gerekli düşünsel, yaratıcı ve uygulayıcı bireylerin oluşumunu kolaylaştırma hedefi ile botanik bahçe ve kültür, sanat ve sergi merkezi olma yolunda ilerliyor.

Facebook katılımı dikkate alınmaz

Kayde